loader image

Рак товстої кишки MEDICINE GROUP

Рак товстої кишки MEDICINE GROUP. Скринінг раку товстого кишки являється предметом інтенсивного вивчення в онкологічній гастроентерології. В США ,наприклад, вже більше 20 років існує  державна програма по скринінгу раку товстої кишки із проведенням безкоштовної колоноскопії та аналізу кала на приховану кров кожній людина після 50 при умові відсутності факторів ризику (сімейний поліпоз, випадки раку товстої кишки у найближчих родичів). У нас більше схоже на те, що УЗД стане скринінгом такого раку. Тому що потрапити на УЗД в нашій країні поки що набагато легше, ніж в інших. Тому при УЗД органів черевної порожнини лікар обов’язково повинен продивитись уважно току та  товсту кишку . Якщо це не ранній, не поліпоподібний рак, а також не мала його форма, але вже є інфільтрація стінки кишки, її зміни лікар УЗД може виявити, коли пацієнт ще не має навіть симптомів.

УЗД не являється основним методом діагностики раку ободової кишки. В той же час цей метод може бути корисним як для первинного виявлення підозрілих на пухлину процесів, так і для уточнення розповсюдженості злоякісного процесу. Часто ми бачимо враження параколічних лімфатичних вузлів, інфільтрацію параколічної клітковини навколо пухлини, метастатичне враження печінки тощо.

При трансабдомінальному УЗД товстої кишки виявляються або локальні гіпоехогенні, поліповидні потовщення стінки і, з підвищеною васкуляризацією, або так званий синдром враження порожнистого органу(СППО).Всі ці патерни ідуть з втратою диференціювання шарів стінки кишки.

На знімках представлена пухлина ободової кишки, селезінковий вигин з подальшим розповсюдженням процесу до ректосигмоїдного вигину. Жінка прийшла зі скаргами на закрепи,схуднення різке та болі в животі.

Рак товстої кишки MEDICINE GROUP