Дуже часто ми, коли травмуємось ліктем відчуваємо крім болю, відчуття оніміння в передпліччі та в області китиці або якби «стріляє током», «мурашки в руці повзають». Такі скарги часто чуємо від пацієнтів, які звернулись на УЗД ліктьового суглобу або суглобів китиці. Часто після тренувань з навантаженням на руки (віджимання, підтягування, підняття важких речей ) ці відчуття посилюються або виникають вперше. Пов’язано це з компресію нервів в ліктьовому або проміневозапястному суглобі. У спортсменів компресійна нейропатія області ліктьового суглобу може розвинутися під дією гіпертрофованих м’язів або в результаті тракційних навантажень.
Також причинами нейропатії ліктьового нерву в області ліктьового суглобу можуть бути стенотична компресія(стискування), подразнення нерву в результаті хронічної травматизації або його перерозтягнення. В області ліктьового суглобу цей нерв проходить в кубітальному каналі, передньою стінко. якого являється медіальний надмищелок плечової кістки, латеральною стінкою-ліктьовий паросток. Ліктьовий нерв проходить всередині фіброзної аркади, яка з’єднує ліктьову і плечову головки ліктьового згинача китиці. Через те ,що нерв в кубітальному каналі розташований близько до шкіри, він легко стискається при опорі на тверді предмети.
При недостатності надмищелкової зв’язки або її пошкоджені, дисплазії або задньому розташування медіального надмищелка може виникнути стан рецидивуючого підвивиху ліктьового нерву в кубітальному каналі. При згинанні в ліктьовому суглобі відбувається зміщення нерву на передньомедіальну поверхню надмищелка, виникає стан хронічної травматизації і розвивається нейропатія. Це одна з причин. Існують ще інші. Тому важливо досконала ультразвукова діагностика ліктьового суглобу з динамічним дослідженням нерву. При цьому крім сканів (фото), ми записуємо відеопетлю для доказів підвивиху ліктьового нерву. Для УЗД таких дрібних поверхневих структур ми придбали спеціальний датчик з високою частотою до 17,0МГц, що дозволяє точно продивитись структуру нерву, виміряти його товщину, площу тощо.