loader image

Електрокардіографія (ЕКГ) в Києві

Електрокардіографія (ЕКГ) в Києві. Ми звикли до того, що електрокардіограму робимо лише коли виникають неприємні відчуття в області серця або при направленні анестезіологом перед будь-якої операцією. Але іноді необхідно робити ЕКГ і молодим людям. Наприклад, коли виникають запаморочення, втрата свідомості тощо. Нещодавно звернувся молодий хлопець до нас на ЕКГ зі скаргами на запаморочення. На ЕКГ було виявлено синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта (WPW). Це синдром передчасного збудження шлуночків серця. На ЕКГ його характерними ознаками будуть: вкорочення інтервалу PQ, розширений комплекс QRS за рахунок дельта-хвиля, сегмент ST в більшості випадків буде зміщений.

Існує 2 основних типових синдрома WPW:

1.тип А(додатковий пучок Кента зліва)-дельта хвиля у відведенні V1 направлена уверх

2.тип В(додатковий пучок Кента справа)- дельта хвиля у відведенні V1 направлена вниз

Зустрічається також додатковий пучок Джеймса-на ЕКГ буде тільки вкорочений інтервал PQ та незмінений комплекс QRS. Цей синдром називають CLC(Клерка-Леві-Кристеско),він теж один з варіантів передчасного збудження шлуночків.

При розповсюдженні збудження по додатковому пучку Махейма інтервал PQ буде нормальним, а от комплекс QRS розширений за рахунок дельта-хвилі.

Додаткові шляхи проведення –це вроджені особливості людини. Десь у  половини людей з синдромом WPW виникають приступи суправентрикулярної тахікардії, при яких вони можуть втрачати свідомість. Буває також минущий WPW. Це коли на одній ЕКГ плівці будуть і нормальна картина,і комплекси з вище вказаними ознаками синдрому WPW. Існує  також так звані латентні WPW-це коли ознаки WPW виникають лише при фізичному навантаженні. То ж не тільки при болях в серці, а також при будь-яких запомороченнях необхідно зробити ЕКГ.

Електрокардіографія (ЕКГ) в Києві

Електрокардіографія (ЕКГ) в Києві