loader image

ЕХОКГ УЗД серця

У необхідності проведення ЕХОКГ УЗД серця як дітям, так i дорослим ніхто не сумнівається. Все-таки без цього насоса не може працювати жоден з наших органів, жоден організм. Дуже дивують деякі скарги пацієнтів, що добре з серцем, поки не болить, ось суглоби ломить або живіт іноді болить і т.д. Звичайно може бути кілька і навіть багато патологій у людини, але не треба впадати в паніку, а вирішувати проблеми в міру їх важливості.І ставимо серце на перше місце! Складніше для діагностики поки що нічого немає в УЗД. Кількість пороків серця далеко перевалює сотню, а знання їх поєднань, гемодинаміки (рух крові з усіх 4 камер серця до всіх судин організму) – це ще та головоломка для лікаря.

Наприклад, приходить жінка невеликого зросту і ваги, чудово виглядає, просто в дитинстві часто хворіла на ангіни і суглоби «ломить». Проводимо УЗД серця і там клубочок патології: поєднаний порок серця ревматичного (з огляду на скарги та історію дитинства) генезу.Так званий MVD (multiple-valve diseases). Є комбінована вада аортального клапана (стеноз і недостатність) і комбінована вада мітрального клапана. При цьому струмінь регургітації (зворотного струму крові) з аортального клапана йде ексцентрично доповнюючи і так достатній об’єм крові в лівому шлуночку, а йде те як не вздовж міжшлуночкової перегородки а вздовж передньої стулки мітрального нещасного клапана, доповнюючи ще й крові в ліве .Тим самим погіршила мітральну регургітацію. Це один момент оцінює множинними показниками лікар (знання фізики та математики на допомогу, хоча дуже спрощує нові автоматичні розрахунки експертного класу машин). Далі йде оцінка стенозів цих клапанів, їх тяжкості та вплив всіх цих факторів на геометрію порожнин серця, скорочувальну здатність м’яза серця далі качати кров до органів.Оцінюється вся гемодинаміка. І насамкінець, лікар проводить купу розрахунків для того, щоб зібрати весь пазл на закінчення для прийняття рішення кардіологом моменту не прогаяти час операції, кардіохірургу правильно вибрати протези клапанів і т.д. Це вже так званий optimal patient management-оптимальна тактика вибору методів лікування для недопущення катастрофи із серцем. Просто є тонкий момент, коли вже пізно … Нижче той поєднаний клубок проблем (MVD):

Від себе, рекомендуємо відвідати сайт друкарні Fresh-color, вони виготовляють відмінні візитки, конверти, календарі та багато іншого, можливо це буде Вам також цікаво.