loader image

Доплерографія судин голови та шиї

Доплерографія судин голови та шиї. При виникненні проблем зі здоров'ям радимо завжди виділяти в черговому порядку все: на першому місці повинні стояти проблеми, пов'язані з серцем і судинами (дивимося статистику смертності у світі), на другому місці вже йдуть можливі онкологічні захворювання, а от остеохондроз або остеоартроз не повинні бути на першому місці. Якщо міркувати логічно, ми хочемо вижити і при цьому жити якісно, ​​а не лежати у памперсі. Тому при піднятті артеріального тиску або при виникненні незрозумілого запаморочення слід провести доплерографію судин голови та шиї. Наприклад, інсульт у вертебробазилярному басейні становить приблизно 1/5 частина ішемічних інсультів, але має такий самий високий ризик раннього повторного інсульту. Атеросклероз хребетних артерій та базилярної артерії становить 25% інсультів. Стенози в хребетних артеріях найчастіше зустрічаються на початку артерій (близько 70%). Переважно локалізація атеросклерозу в місцях зіткнення судини з сухожиллями, кістками та іншими твердими тканинами. 

Тромбоемболізм є основною причиною ішемії при стенозах хребетних артерій (ПА). Що таке вертебробазилярна система?Вона включає 2 хребетні артерії і базилярну (основну) артерію. Ця система кровопостачає стовбур мозку, мозок, потиличну частку, нижню частину скроневих часток і більшу частину таламуса. Симптомами, що супроводжують ураження ПА та ОА, є запаморочення, одностороння слабкість кінцівок, порушення мови (дизартрія), порушення координації руху та статики (атаксія), головний біль, нудота, ністагм, кортикальна сліпота. Вертебробазилярна недостатність - це оборотне порушення функції головного мозку, викликане зменшенням кровопостачання області, що живиться хребетними та основними артеріями. Причинами цієї недостатності можуть бути атеросклероз, тромбоз, емболія, артеріїти ПА та ОА, екстрасудинні впливи на ПА (остеофітами, м'язами, рубцями тощо), аномалії ПА, диссекції ПА, деформації ПА. 
При виявленні будь-якої з вище перерахованих проблем на УЗТ судин шиї та голови лікар встановлює локалізацію стенозу або оклюзії ПА, ступінь стенозування гемодинамічними методами, проводить диференціальну діагностику ураження ПА від гіпоплазії, диссекції, спазму та високого впадання ПА, оцінює шляхи та стан мозкового кровотоку). Нижче наведено випадок чоловіка з запамороченнями. Був виявлений тромбозом обох ПА (коллатеральна компенсація правої ПА була через задню сполучну артерію, а лівий ПА – через щитошийний стовбур – гілка підключичної артерії, що заповнювала кровотік вже в проміжку ПА між 3 та 4 шийними хребцями):
Допплерография сосудов головы и шеи
Допплерография сосудов

Настійно рекомендуємо вчасно звертатися до спеціалістів, оскільки це може не лише відновити здоров’я, а й урятувати життя. А якщо реставрації потребує не тільки ваше здоров’я, а й ваша ванна, зверніться до професіоналів — реставрація ванн у Києві.