loader image

УЗД нирок

Причин, щоб пройти УЗД нирок, може бути безліч. Наприклад, болі в області попереку з іррадіацією в пахову область, часте сечовипускання, стійка, що не піддається лікуванню артеріальна гіпертензія, запальні захворювання нирок (погані результати аналізів сечі), температура неясного походження, травми в даній області і т.д. Крім всіх цих причин, ми вважаємо, що необхідно хоча б раз на рік проходити планове УЗД нирок навіть, якщо у Вас немає ніяких скарг. Випадково виявлені аномалії структури або розташування нирок, або випадково виявлені освіти нирок вчасно можуть врятувати Вам життя. Існує різний безліч утворень нирок: кісти, пухлини і т.д. При УЗД нирок лікар оцінює розміри, структуру освіти, наявності кровотоку в ньому, ставлення до навколишніх тканин і місце розташування в нирці. Ті ж кісти можуть бути різних видів. Є прості кісти, а є складні, з перегородками, з кальцінатамі, з виростами і кровотоком в них, що найчастіше вказує на їх злоякісність.
Крім утворень і каменів в нирках, ми оцінюємо структуру різних шарів (відділів) нирки, її розміри. Наприклад, синдром одностороннього зменшення нирки може бути при патології артерій нирки (стенозі або тромбозі ниркової артерії). Що стосується запальних захворювань нирок, то в даному випадку ми визначаємо непрямі ультразвукові ознаки запалення. Наприклад, зниження ехогенності паренхіми нирки, нечіткість межі між кортикальним і медулярний шаром, розширення чашково-мискової системи нирки і т.д.
Нижче представлена ​​невелика злоякісна пухлина нирки, яку випадково і вчасно виявили пли плановому дослідження у жінки. Пухлина не проросла капсулу нирки і не дала метастазів. Тому її вчасно видалили, і жінка продовжує повноцінне життя:

Узи почек Киев