УЗД судин голови та шиї
Часто до нас звертаються пацієнти після кардіологічних стаціонарів, після інфарктом міокарда з напрямками від кардіологів пройти УЗД судин голови та шиї. І при цьому ми часто дивуємося при цьому 2 речам: як ця людина не переніс ще інсульт до свого інфаркту, як він взагалі живе, пересувається і наскільки наш організм геніальна система (він задіє колатеральних, обхідні шляхи кровотоку до мозку, намагається вижити в цих обмежених умовах). Але все-таки ми застерігаємо не випробовувати організм на його міцність і відсунути на роки виникнення серцево-судинних катастроф. При хоча б одноразовому підвищенні артеріального тиску, при підвищених показниках на холестерин і ліпіди, при частих головних болях, запамороченнях, навіть при підвищеному вазі необхідно пройти з профілактичною метою доплерографію судин голови та шиї з функціональними пробами. При цьому Ви дізнаєтеся, чи є у Вас якісь судинні аномалії, які наприклад, можуть сприяти розвитку запаморочення або головних болів, а також наявність як початкових ознак атеросклерозу судин, так і наявність вже атеросклеротичних бляшок. Доплерографія судин голови та шиї є високоінтелектуальним дослідженням, що вимагає від фахівця досвіду, знань клініки, анатомії і логічного мислення. Тільки поєднавши всі ці навички лікар УЗД дасть правильну оцінку стану Вашої судинної системи.
При проведенні УЗД судин голови та шиї ставиться перед лікарем багато завдань (оцінити анатомію, хід судин, характеристику кровотоку в артеріях, наявність аневризм, мальформаций, атеросклеротичних бляшок, оцінити венозний кровотік по венах і синусів головного мозку, а також запідозрити тромбоз по асиметрії швидкості венозного кровотоку більше 50%,
провести поворотну пробу для визначення екстравазального (зовнішнього) впливу на хребетні артерії і т.д.).
Нижче представлені кальциновані атеросклеротичні бляшки у внутрішній сонній артерії, випадково виявлені при проведенні доплерографії судин голови та шиї: