УЗД сечового міхура та малого тазу. Який зв’язок може бути між УЗД малого тазу та УЗД сечового міхура? В нашому дослідженні малого тазу трансвагінальним або трансабдомінальним доступами обов’язково входить огляд і сечового міхура. Досить часті випадки виявлення патологій сечового міхура як раз при проведенні УЗД малого тазу. У чоловіків ми прицільно оглядаємо стінки сечового міхура при дослідженні простати, а у жінок –при дослідженні матки та яєчників.
Серед патологій сечового міхура часто зустрічаються дивертикули, уретроцеле та пухлини. Уретроцеле-це випячування слизової оболонки сечоводу при звуженні його вічка. На УЗД воно виглядає, як кистоподібне округле утворення в області сечоводу. А дивертикул-це мішкоподібне випячування стінки сечового міхура, яке з’єднується з основною порожниною міхура. Але саме цікаве це випадкові виявлені маленькі пухлини, які виростають з стінок сечового міхура. Вони бувають доброякісними по типу поліпів, папілом, фібром, гемангіом, міом, а також злоякісними. Дуже важливо не пропустити дану пухлину на ранньому етапі її розвитку.
Наприклад, нещодавно при проведенні УЗДИ малого таза у жінки трансвагінальним доступом ми виявили маленьку пухлину неправильної форми (схожа на головку кольорової капусти). Пацієнтка відразу була скерована до онколога-уролога. Вона була вчасно прооперована. Через те, що пухлина була виявлена на першій стадії, без метастазів, без проростання за межі стінки сечового міхура, пацієнтки навіть не назначали хіміотерапію.