Коли у Вас виникає біль в області живота, Вам просто необхідно провести ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Це досить швидкий, безпечний та інформативний метод, який може спасти Вам життя. Я вже не говорю про аппендицит, який ми давно успішно визначаємо на УЗД черевної порожнини. Існує ще багато станів, швидкість діагностики та лікування яких спасає людей від мук і навить смертельного випадку. Зараз ми поговоримо про панкреатит-запальному захворюванні підшлункової залози. Існують різні види панкреатита та види його перебігу.Деякі форми панкреатиту можуть призвести до руйнування тканин підшлункової залози (панкреонекроз) і до летального результату. А може призвести до утворення фіброза в тканині залози, закупорці (обструкції та стенозу) протока підшлункової залози та последіуючому переходу захворювання в хронічну стадію. Це тягне за собою порушення функції залози (екзокринної и ендокринної) з розвитком цукрового діабету, поганого перетравлювання їжі тощо.
На УЗД органів черевної порожнини ми визначаємо стан не тільки підшлункової залози, але й жовчних протоків, жовчного міхура, печінки, наявність рідини в сальниковій сумці та в черевній порожнині тощо. Це все дає повну картину форми панкреатиту, його важкості, ускладнень і наявність супутніх захворювань, які могли бути його причиною або були залучені в перебіг панкреатита.
Нище представлений рідкий випадок псевдотуморозної формы хронічного панкреатита (або гіперпластична форма). Ця форма представляє найбільшу важкість для ультразвукової діагностики. Ми проводимо диференційну діагностику з пухлиною підшлункової залози. В такій ситуації важливо підкреслити клінічне мислиння лікаря УЗД, його досвід і дуже важливе динамічне спостереження за допомогою УЗД органів черевної порожнини в процесі лікування.
На УЗД черевної порожнини спостерігається збільшення в розмірах залози, гіпоехогенність ії, контури нерівні, бугристі, можуть бути нечіткі. Іноді визначаються гіперехогенні ділянки(фіброзу) в деяких відділах залози.
І даному випадку збільшена голівка підшлункової сдавила загальний жовчний проток(холедох) з подальшим збільшенням жовчного міхура, «напружений» міхур (ехографічний симптом Курвуаз’є).
УЗД черевної порожнини дозволяє проводити часті контрольні дослідження без проміневого навантаження на відміну від комп’ютерної томографії. А наш сучасний, експертного класу апарат , досвід зі знаннями лікаря забезпечать достовірну та своєчасну діагностику.