loader image

УЗД орбіти з дослідженням кровотоку

УЗД орбіти з дослідженням кровотоку.
Ультразвукове дослідження ока останнім часом стало популярно і має особливу цінність при наявності непрозорих оптичних середовищ (помутніння рогівки, зміна в передній камері, катаракти, крововиливів або запальних змін в склоподібному тілі). Але цим не обмежена цінність УЗД очі. І при нормальних середовищах за допомогою УЗД можна визначити наявність пухлини або стороннього тіла в оці. Крім того, ми завжди використовуємо додаткові методики, такі як доплерографія судин ока (дослідження кровотоку). Це стало дуже цінно і актуально останнім часом, коли захворювання серцево-судинної системи вийшли на перше місце за смертністю. А судини очі це ж гілочки судин головного мозку та шиї і вони теж страждають.
Так, наприклад, ішемічна (погане кровопостачання) нейропатії зорового нерва. При зниженні швидкостей і індексів резистентності в центральній артерії сітківки і циліарного артеріях очі (ознаки зниження кровопостачання хоріодеі, судинну мережу якої вони формують), або в очній артерії ми обов’язково ставимо датчик на сонні артерії, гілками якої ці артерії є. Дуже важливо володіти лікаря методиками сканування і судин шиї, і судин ока.
Ми словами розпочав зниження кровотоку в вище перерахованих артеріях і відправимо пацієнта до офтальмолога на лікування. Якщо це не зробити вчасно, потім можлива атрофія зорового нерва і втрата зору. Частота оклюзійних уражень (закупорки) судин сітківки -близько 60%
Є ще й така зміна судин, як каротидного-кавернозне сполучення і артеріо-венозна мальформація. Це також патологія судин ока, яку ми можемо виявити за допомогою УЗД і доплерографії. При цьому лікар оцінює товщину диска зорового нерва, потовщення оболонок ока (часто при цьому виявляється набряк сітківки), камери очі.
Нижче представлений випадок чужорідного тіла в склери ока і в передній камері ока:

УЗИ орбиты с исследованием кровотока
УЗИ орбиты глаза с исследованием кровотока

А це випадок дівчинки з увеитом (запальним захворюванням очі), катарактою і відшаруванням задньої гиалоидной мембрани скловидного тіла:

узи глаза