М’якотканинні утворення кістково-м’язевої системи розповсюджені. Основна частина їх доброякісна. Всі швидкорозтущі утворення потребують швидкого дослідження та УЗД м’яких тканин в Києві перший крок в дослідженні їх природи. Глибокорозташовані великі та дифузні зміни краще виявляються на МРТ.УЗД м’яких тканин являється більш простим, доступним та нешкідливим методом дослідження природи утворення. Ми легко диференціюєм природу утворення-рідинне, солідне або змішане, наявність кальцинатів, судин, зжимається при компресії або ні. Всі ці характеристики допомагають у визначенні ймовірності злоякісності або доброякісності утворення. Крім цього за допомогою УЗД ми можемо визначити наявність інородного тіла,наприклад,уламку ,що актуально в останні часи. Ми визначаємо глибину його розташування,розмір,зв’язок з навколишніми тканинами, реакцію навколишніх тканин, наприклад, запалення тощо:
Що стосується утворень, то можливо прослідкувати іноді, звідки воно виходить . Нище представлена пухлина з стовбуру малогомілкового нерву. Тому був зроблений висновок про те, що це ймовірно нейрофіброма:
А нище представлений випадок множинних болючих неврином Мортона на ступні:
Під час УЗД м’яких тканин завжди включаємо різні види допплеру (дослідження кровотоку). Це до речі, допомагає виявити такі утворення, як гемангіоми та мальформації. Нище мальформація в області підшкірної частини голови у жінок:
Крім утворень та інородних тіл, за допомогою УЗД визначаємо наявність травматичних гематом, розривів сухожиль та м’язів при травмі, ступінь пошкодження цих структур тощо. Таким чином, УЗД м’яких тканин має велике поле досліджень.