loader image

УЗД м’яких тканин орбіти

УЗД м’яких тканин орбіти. Крім самої багаточисленної патології орбіти, на УЗД ока або м’яких тканин навколо ока можна виявити цікаві зміни. Наприклад, інородні тіла. Останнім часом це частіше зустрічається –різні уламки снарядів, скло тощо. Також гематоми внаслідок травми орбіти, переломи стінки орбіти. Гематоми орбіти та повік неправильної форми, при включенні режиму КДК (кольорового доплеровського картування) судини(сигнали)в гематомах не реєструються. Що стосується доплеру, то він дуже допомагає в постановці діагнозу. Ті самі утворювання, які ми виявляємо на УЗД навколо орбіти та в  ній, при включенні доплера(КДК) допомагають розібратися, що це – гематома, абсцес або пухлина. При гематомах, абсцесах, флегмонах орбіти кровоток не реєструється.

Також існує багато пухлин та патологічних станів, які можна виявити за допомогою УЗД не тільки в орбіті, але також в структурах обличчя навколо. Наприклад, в нормі сльозний мішечок на УЗД не візуалізується. При дакріоциститі  у внутрішнього краю нижньої повіки при УЗД реєструється порожнє утворення з дрібнодисперсним вмістом. В режимі КДК може бути перифокальне (навколо утвору) посилення кровотоку.

При дакріоаденіті в верхньому зовнішньому куту ока ми виявляємо посилення кольорового патерна в області сльозової залози в стані запалення. Якщо крім посилення кровотоку ми бачимо в даному місці ще і солідне гіпоехогенне неправильної форми неоднорідне утворення, то ці дані скоріше за пухлину цієї залози і пацієнта треба направити до офтальмолога-онколога.

УЗД м’яких тканин орбіти

УЗД м’яких тканин орбіти