loader image

УЗД лімфатичних вузлів Київ

УЗД лімфатичних вузлів Київ. До складу лімфатичної системи входять лімфатичні вузли. Ці утворення важливо розрізняти на УЗД, знаходити найдрібніші зміни їх  структури. Чому це важливо? Наприклад, була видалена меланома (ракова пухлина шкіри). Часто ракові клітини можуть до, під час операції по лімфатичним шляхам попадати в лімфатичні вузли . Це будуть так звані, метастатичні лімфовузли. При цьому структура лімфовузла буде змінюватися. На УЗД ми повинні уважно оцінити не так розміри  вузла, як його структуру, васкуляризацію.

Контури нормального лімфовузла повинні бути рівними.  «Колючий» вузол (контури нерівні, як колючки), може говорити про метастатичне  враження раковими клітинами капсули лімфовузла, проростання в навколишні тканини. Округла форма вузла також більше говорить на користь метастатичних або лімфопроліферативних вузлів. Кістозний компонент і/або мікрокальцинати, периферична васкуляризація являються УЗ- критеріями злоякісності лімфатичних вузлів. Що стосується останнього критерію про зміни типу васкуляризації вузла, хотілось би зробити акцент на допомоги у визначенні мікроваскуляризації лімфовузла додаткових опцій (режим сSMI), який присутній у експертного класу сучасних УЗІ-апаратів. Ми маємо ці  опції та активно їх використовуємо.

Таким чином, не стільки розміри лімфовузлів, скільки порушення їх структури(диференціювання), васкуляризації говорить про злоякісність процесу. Реактивні зміни в лімфатичних вузлах бувають при запальних процесах в навколишніх органах та структурах. Наприклад, пахові лімфовузли ми бачимо, розміри їх не мають особливого значення, вони часто реактивно змінюються при травмах, тромбозах нижніх кінцівок, при запаленні в малому тазу тощо. Лікарю важливо вміти розрізняти всі зміни в структурі лімфовузла, вміти розпитувати пацієнта про  перенесені захворювання та все це аналізувати. Внизу сканограми вражених метастатичними клітинам невеликих за розміром лімфатичних вузлів ,порушення їх структури та мікроваскуляризації, яку фіксуємо за допомогою опції сSMI:

УЗД лімфатичних вузлів

УЗД лімфатичних вузлів Київ