loader image

УЗД калитки

УЗД калитки. Одним з тяжких патологій яєчка являється гостра ішемія (припинення кровопостачання в тканині яєчка). Причина може бути іноді і не знайдена. Але гостра ішемія яєчка потребує хірургічної допомоги. Задача хірургічної допомоги являється спасіння яєчка та його функції в зв’язку з розвитком незворотних процесів в його тканині. Виникає ішемія в результаті припинення артеріального кровотоку . Частіше спостерігається у ппідлітків, у молодих хлопців внаслідок перекруту судинної ніжки сіменного канатику.

Іноді сіменний канатик може бути скомпресований зовні, наприклад, при пахомошоночної килі. Характерною ознакою перекруту яєчка являється відсутність кровотоку в судинах яєчка при включенні режиму КДК (режим кольорового доплеру в УЗД апараті). Цінність діагностики КДК при перекруті та  ішемії велика, тому що  клінічна картина  часто малоспецифічна (збільшена болюча калитка). Помилково не зробивши УЗД зі застосуванням доплеру, можна по клініці поставити епідідіміт, орхіт (запалення придатку і яєчка). При цьому втрачається час, що дуже важливо для спасіння яєчка.

Нещодавно був випадок з молодим хлопцем 18 років із збільшеною болючою калиткою, який приймав антибіотик за порадою уролога, але без проведення  УЗД. До нас він попав вже з ішемією яєчка на фоні стискання судин пахомошоночною килою. При цьому кишка в калитці була чітко візуалізована, і стоячи, і при пробі Вальсальви, і  лежачи. Але на слідуючий день пацієнт потрапив до абдомінального хірурга Кишка при обстеженні вже пішла на місце, а ішемія яєчка залишилася. Ми сподіваємося, що урологи спасли яєчко. А що стосується такої вправимої ,як виявилося, пахомошоночної кили, то її вже оперують абдомінальні хірурги.

При УЗД калитки в таких ситуаціях ми обов’язково робимо не просто скани(фото), а і відеопетлі з доказом того, що на момент дослідження в калитці знаходилась кишка і сдавлювала судини яєчка.

УЗД калитки