loader image

Ультразвукове дослідження щитоподібної залози

Ультразвукове дослідження щитоподібної залози. Є в нашому організмі невеликий, але дуже важливий орган. Це щитоподібна залоза. В силу останніх подій, вона як губка вбирає в себе всі стресові ситуації. Але якщо у деяких людей вона надійно захищена від цього, то у інших зривається цей захист і починає імунна система організму шкодити своєму власному органу-щитоподібній залозі. Вона бомбардує щитоподібну залозу антитілами, що в подальшому призводить до гормональних порушень. І тут запускається ланцюг реакцій в організмі. Під неправильним впливом гормонів щитоподібної залози змінюється обмін речовин, наприклад, ліпідний обмін в печінці, змінюється функція підшлункової залози, нервової системи, серця, яєчників тощо. Людина не розуміє, що з нею відбувається і ходить по колу різних спеціалістів-від невролога до гінеколога, кардіолога, психіатра.

Ми постійно наголошуємо на щорічний профогляд щитоподібної залози-в першу чергу це ультразвукова діагностика (УЗД).Так, лікар УЗД не може визначити гормональну функцію залози, але лікар УЗД може запідозрити її порушення через багато ультразвукових ознак порушення структури щитоподібної залози. При зміні структури, як неоднорідна, начебто побита міллю, потовщення капсули залози, підвищення васкуляризації, можна запідозрити аутоіммунний тиреоїдіт(АІТ). При застосуванні допплерографії при УЗД щитоподібної залози лікар звертає увагу не тільки на кількість локусів кровотоку в паренхімі залози, а також визначає швидкості в нижній щитоподібній артерії. В нормі швидкість не повинна перевищувати 20см/сек, але при АІТ вона здебільше підвищена. Всі ці нюанси допомагають вчасно встановити діагноз пацієнту, відправити його на аналізи з подальшим призначенням лікування. На жаль останнім часом дуже багато навіть молодих людей, підлітків на фоні стресів з порушенням структури та функції щитоподібної залози.

Ultrazvukove-doslidzhennya-shitopodibnoyi-zalozi
Резюме
Ультразвукове дослідження щитоподібної залози
Название статьи
Ультразвукове дослідження щитоподібної залози
Описание
Ультразвукове дослідження щитоподібної залози. Є в нашому організмі невеликий, але дуже важливий орган. Це щитоподібна залоза. В силу останніх подій, вона як губка вбирає в себе всі стресові ситуації. Але якщо у деяких людей вона надійно захищена від цього, то у інших зривається цей захист і починає імунна система організму шкодити своєму власному органу-щитоподібній залозі. Вона бомбардує щитоподібну залозу антитілами, .......
Автор