Ехокардіографія ЕХОКГ УЗД серця. Необхідність проведення ультразвукового дослідження серця ні у кого не викликає сумніву . Але ми досить часто зустрічаємо дорослих людей, які ніколи в житті не робили ЕХОКГ .Вони приходять лише при появі симптомів у вигляді болі та важкості в області серця. В таких випадках можна виявити ознаки ішемічної хвороби серця, але іноді виявляються рідкі вроджені вади серця, про які пацієнт і не здогадувався. Для того щоб не запускати своє здоров’я, треба вчасно відвідувати лікаря, так як і для юридичних питань краще найняти спеціалістів, як професійна юридична компанія Правелон, ніж пускати усе на самотік.
У хворих з вродженими вадами серця, ЕХОКГ дозволяє оцінити розміри камер серця, товщину стінок шлуночків, розрахувати параметри центральної гемодинаміки, оцінити будову, положення клапанів та підклапанних структур. Серед частих вроджених вад серця у дорослих зустрічаються дефекти міжпередсердної та міжшлуночкової перегородок, двустулковий аортальний клапан, коарктація аорти, над- и підклапанні стенози. Серед рідких вроджених вад серця у дорослих ми можемо зустріти тетраду Фалло,аномалію Ебштейна,аномальний дренаж легеневих вен, транспозиції магістральних судин і шлуночків тощо. Дуже рідка можна виявити вади розвитку коронарних артерій. За останні роки в зв’язку з розвитком цифрових технологій покращилася якість зображення в нових ультразвукових апаратах. Тому виявляємість вад розвитку коронарних артерій суттєво зросла .
Одна група цих вад –це вади відходження коронарних артерій від аорти, друга-аномалії відходження коронарних артерій від легеневої артерії, а третя група- коронарні фістули. Кріме цього, можна виявити навіть іноді аневризми(розширення)коронарних артерій. Це зустрічається у дорослих пацієнтів при атеросклерозі, вродженої травми, ангіопластиці, при хворобах сполучної тканини та після перенесеної хвороби Кавасакі (гострий системний васкуліт, переважно у дітей до 5 років). Ці аневризми звичайно краще виявляються на коронарографії, а не на ЕХОКГ. Але от недавній випадок 60річного пацієнта з аневризмою правої коронарної артерії: