loader image

Speckle Tracking Imaging в ехокардіографії

Чим нам допомагає Speckle Tracking Imaging в ехокардіографії (УЗД серця)

Враховуючи складність сприйняття медичних термінів для пацієнтів, ми вирішили спробувати пояснити простіше звичайній людині(не лікарю!) важливість нової методики в діагностиці серця.

Наприклад, у Вас виникли незвичні почуття в області серця, під грудиною, слабкість в лівій руці і притому всі ці почуття можуть бути не обов’язково класичною біллю. Зазвичай пацієнти описують всі нові почуття в даній області по різному. Крім цього, можуть виникнути перебої в області серця, відчуття неможливості вдихнути на повни груди, раптова задишка, серцебиття  тощо. Необхідно уважно віднестися до нового відчуття свого організму, не відмахуйтесь від них по типу-«та то все нерви, втома, пройде..». Прислухавшись до таких дзвіночків намагайтесь прийти до лікаря на ЕКГ(електрокардіограму) та УЗД серця(ЕХОКГ). Мало хто з пацієнтів знає, що в сучасних УЗД апаратах існує нова опція –вивчення  деформації міокарду(Speckle  Tracking). Якщо частина міокарду серця страждає(з різних причин),то за допомогою Speckle tracking(Strain) ми раніше помічаємо проблему у функції міокарду. Одна з переваг ще цієї методики, це те, що з її допомогою можливо також дослідити деформацію не тільки лівого шлуночка серця, а і правого шлуночка, лівого передсердя.

Поздовжня деформація в клінічній практиці має важливе значення: її порушення може свідчити про наявність серцевої недостатності (перш за все, у пацієнтів зі збереженою фракцією викиду ), про кардіотоксичний вплив хіміотерапевтичних препаратів у онкохворих, виявленні доклінічної дисфункції лівого шлуночка у асимптомних пацієнтів з аортальним стенозом тощо. Всі ці дані Speckle tracking змінюють тактику лікування і це покращує якість і тривалість життя .  Зниження поздовжньої деформації може бути також маркером фіброзу міокарда лівого передсердя, що призводить до появи таких порушень ритму, як фібриляція передсердь.

Як додаткова функція Speckle tracking допомагає вчасно оцінити порушення і  діастоличної функції лівого шлуночка. Це дозволяє клініцисту застосувати раннє лікування діастоличної серцевої недостаточності, щоб дисфункція не збільшувалась, не призводила до збільшень камер серця, аритміям тощо. Порушення діастоличної функції говорить про погіршення розслаблення міокарду, підвищення його жорсткості. Не завжди на звичайному  УЗД серця лікар може це визначити .

Таким чином, така додаткова функція ,як Speckle Tracking  в апараті УЗД, допомагає лікарю також  вчасно виявити порушення функції міокарду.

Speckle Tracking Imaging в ехокардіографії

Speckle Tracking Imaging в ехокардіографії