loader image

Кабінет УЗІ. Еластографія печінки

У нашому організмі є дуже важливий орган-це печінку. По-перше, вона одна на відміну від нирок, а по-друге, відіграє роль практично у всіх системах організму, навіть в статевій сфері. Запалення печінки називається гепатитом. І гепатити бувають різні і за течією, і по етіології (причини). При гепатитах небезпечно те, що уражуються клітини печінки (гепатоцити) і замість них утворюється сполучна тканина (фіброз). Ступінь фіброзу (тобто ураження печінки) можна визначити за допомогою такої унікальної діагностики, як еластографія сдвиговой хвилі печінки. Дуже важлива підготовка пацієнта перед цим. Крім того, що пацієнт повинен бути натщесерце мінімум 4 години перед дослідженням, важливі наявності рідини в черевній порожнині (асцит), наскільки підвищені показники печінкових проб (трансамінази: АЛТ і АСТ). Якщо є асцит і / або показники трансаміназ завищені більш, ніж в 5 разів, еластографія печінки буде неінформативна.
У пацієнтів, причина гепатиту яких зловживання алкоголем, Еластографія печінки проводять після тверезого способу життя від 2 до 4 тижнів.
При вірусних гепатитах перед початком противірусного лікування і через 6-9месяце після курсу лікування ми проводимо Еластографія печінки для контролю лікування.
При цьому на точність проведення дослідження впливає і досвід, і кваліфікація лікаря ультразвукової діагностики. Контроль якості проведеного дослідження (у вигляді фaкторов якості IQR / Med) Ви можете побачити самі в сканограмме, яку видають апарат.
IQR / Med-співвідношення «інтервальний розмах / медіана» -повинен бути менше 30%.
До протоколу по еластографії печінки обов’язково йде дана сканограмма з показниками жорсткості, з кількістю вимірів і контролем якості. Радимо Вам перевірити перед святами, наскільки вражена Ваша єдина печінку і чи немає там ніяких додаткових утворень.