loader image
Еластографія печінки

Наша нова послуга – эластографія печінки зсувної хвилі.
Останнім часом виросла кількість хронічних дифузних захворювань печінки, які на ранніх стадіях свого розвитку можуть ніяк себе не проявляти. Випадков Ви можете виявити на УЗД органів черевної порожнини, що у Вас, наприклад, жировий гепатоз (стеатогепатоз) печінки або ознаки хронічного гепатиту. Але далеко не всюди у Києві Вам можуть одразу запропонувати еластографію печінки для визначення ступеню фіброза її. Що це означає?
Дана методика визначає, наскільки далеко зайшли зміни в структурі печінки,чи почався фіброз та в якому ступені, а також чи є вже цирроз печінки. Ці зміни дуже важливо визначити рано, тому що вони незворотні страждають клітини печінки(гепатоцити), її функція, що призводить рано чи пізно до смерті.
Існує 2 методи оцінки ступеню фіброза печінки: інвазивний(біопсія) та неінвазивний ( зокрема, ультразвукова еластографія зсувної хвилі).Звичайно біопсія печінки являється «золотим стандартом» в даному випадку. Але при проведенні біопсії можуть виникнути ряд ускладнень, а також можуть виникнути псевдонегативні результати. Крім того, ми проводимо оцінку відповіді організму на противірусне лікування гепатитів через 6 місяців після закінчення цього лікування. Ступінь фіброза може після лікування зменшатись.
Тому у світі все більш розповсюджена і продовжує вивчатись методика еластографії зсувної хвилі. Оцінку фіброза печінки ми проводимо відповідно міжнародній класифіикації METAVIR/Knodell.