loader image

ЕхоКГ УЗД серця

ЕхоКГ УЗД серця
Немає необхідності описувати важливість такого дослідження, як УЗД серця або ехокардіографія (ЕхоКГ). Але часто до нас звертаються люди вже зі скаргами на болі в серці або перебої в роботі серця і до цього жодного разу не проходили ЕхоКГ. Бажано пройти хоча б раз ЕхоКГ УЗД серця в дитячому віці. Багато пороки серця можуть бути діагностичною знахідкою і допоможуть при правильній тактиці ведення таких хворих відтягнути або навіть уникнути в майбутньому серцевих катастроф. Наприклад, до нас приходять спортсмени або вагітні жінки, у яких випадково виявляємо вади серця. Найчастіше це мітральнийнедостатність і аортальну недостатність, а також 2-хстворчатие аортальні клапани (за статистикою близько 2% населення). Двостулковий аортальний клапан може призводити спочатку до невеликої аортальнийнедостатності, яка випадково виявляється тільки на ЕхоКГ і ніяк не проявляється.
Під час пологів або змагань ступінь недостатності може збільшитися, а якщо є ще й невеликий стеноз (стулки клапана склерозіровани при цьому), то можуть виникнути гемодинамічні порушення. Атеросклеротичний аортальнийстеноз зустрічається часто, в основному після 65 років. Вимірюється площа аортального клапана, оцінюється ступінь недостатності. При наявності перешкоди надходження крові з лівого шлуночка серця в аорту тиск в порожнині лівого шлуночка підвищується. Це призводить до формування гіпертрофії (потовщення) стінки лівого шлуночка, а в подальшому і розширення порожнини лівого шлуночка. Декомпенсований аортальнийстеноз-важкий результат цього пороку. Розвивається серцева недостатність і порок стає неоперабельним. Розвиток декомпенсації відбувається дуже швидко-іноді за 3-4 тижні. Тому так важливо вчасно виявити цей порок і зловити момент для оперативного втручання з метою продовжити життя пацієнту.
Нижче представлений двухстулковий аортальний клапан (випадково виявлено у вагітної жінки) з невеликим комбінованим аортальним пороком: