Зробити УЗД серця (ЕХОКГ, Ехокардіографія НКМ Київ) з профілактичною метою бажано ще в дитинстві . Які можуть бути сюрпризи при цьому. По перше, виключити вроджені вади серця, а по друге виключити ризики раптової смерті при різних генетичних кардіоміопатій. Наприклад, доволі рідке захворювання міокарда, як некомпактний міокард лівого шлуночка. При даній патології ми бачимо множинні трабекули в лівому шлуночки(ЛШ) з глибокими поглибленнями між ними- так звані, підвищена трабекулярність ЛШ. Чим ці зміни небезпечні?
Ці вроджені кардіоміопатії асоціюються з шлуночковими аритміями, тромбоемболічними ускладненнями (наприклад, інсульт), прогресуючої дисфункцією ЛШ та симптомами серцевої недостатності. У дітей частіше вона проходить безсимптомно. Але при випадковому її виявленні на ЕХОКГ не рекомендується займатися професійним спортом, не робити черезмірниго фізичного навантаження та динамічне спостереження її на ЕХОКГ чи МРТ.
При сумнівах в результатах ЕХОКГ рекомендується для підтвердження діагнозу некомпактного міокарду ЛШ провести МРТ серця. На ЕХОКГ ми аналізуємо товщину шару некомпактного міокарду відносно товщини шару компактного міокарду. Коефіцієнт ˃2 признаний діагностично значимим. Прогноз при некомпактному міокарді ЛШ у дорослих та дітей відрізняється та залежить від стадії на момент виявлення патології. Специфічного лікування немає. Якщо є клініка серцевої недостатності, аритмії, то прогноз не дуже добрий. Таким чином, краще виявляти цю патологію при відсутності симптомів раніше. Попереджений-значить озброєний.