loader image

Доплерографія артерій нижніх кінцівок

Основні скарги пацієнтів, яким необхідно доплерографія артерій нижніх кінцівок, це біль при ходьбі на невеликі відстані (кульгавість), а також біль у спокої в ногах, яка не знімається навіть наркотичними анальгетиками, холодні ноги, трофічні порушення гомілок, стоп, пальців стоп, виразки і т.д.
Основний (більше 90%) причиною недостатності кровопостачання нижніх кінцівок є атеросклероз. Крім того, поєднання цукрового діабету та атеросклерозу, посттравматичні і емболіческіе оклюзії (закупорки) артерій, неспецифічний аортоартеріїт, тромбангіїт (хвороба Бюргера), артеріовенозні мальформації і така рідкісна патологія, як синдром ущемлення підколінної артерії (в зв’язку з аномальним розташуванням цієї артерії і м’язово сухожильних структур) .В першу чергу, лікар УЗД повинен об’єктивно оцінити ступінь перекриття кровотоку артерій нижніх кінцівок (стеноз) і встановити причину цих поразок. Як консалтингова компанія, допоможе з реєстраціею та ліквідаціею ТОВ, зміною засновника, зміною КВЕД та іншим, так лiкар допоможе Вам вирiшити питання з Вашою хворобою.

Якщо проведені оперативні втручання (реконструктивні операції), ми оцінюємо прохідність стентів, шунтів, стан анастомозів, кровотоку по шунт, стан навколишніх тканин. Є дуже важливий показник ступеня ішемії нижніх кінцівок-це лодижечно-плечовий індекс (ЛПІ). У нормі він повинен бути в межах-0,91-1,40. Це співвідношення лодижечно САД (систолічного артеріального тиску) до плечового САД. Цей же показник важливий для оцінки ефективності операцій на артеріях нижніх кінцівок. ЛПІ найбільш стійкий і надійний показник рівня колатерального кровотоку в артеріях. Наприклад, критерієм погіршення кровопостачання нижніх кінцівок або її погіршення після реваскуляризації (операції) прийнято вважати зміну ЛПІ більш ніж на 0,15.
При УЗД артерій нижніх кінцівок ми бачимо і оцінюємо бляшки в просвіті артерії, а також стан стінок, локальне або пролонгіруемое відсутність кровотоку (критичний стеноз або оклюзія судини), локальне підвищення швидкостей кровотоку в місці стенозу і в області шунта.
Нижче представлений випадок оклюзії шунта в області стегнового сегмента з ЛПІ при цьому -0,39 (важка ішемія), з колатеральним кровотоком на цій кінцівки в підколінної артерії, в задніх, передніх великогомілкової артеріях, змінений магістральний (дезорганізований) кровотік йшов по глибокій артерії цієї кінцівки …

доплерография-артерий-нижних-конечностей-1