loader image

УЗД судин шиї MEDICINE GROUP

УЗД судин шиї MEDICINE GROUP. В наш час бурхливого розвитку компьютерних технологій, штучного інтелекту люди думають, що все замінить машина. На мою думку, в медицині навряд ШІ замінить емпатію, інтуїцію, живе спілкування з людиною.  І не  плутайте досвід з інтуїцією (визначення подивіться хоча б у Вікіпедії).Наведу приклад. Прийшла на прийом (на УЗД судин шиї та голови)пацієнтка з направленням від невролога зі скаргами на періодичні головокружіння. До того ходила до ЛОР-а зі скаргами у болі в одній з половин шиї. Далі пацієнтка була направлена на УЗД м’яких тканини шиї, де знайшли  трохи збільшені лімфатичні вузли. Весь цей анамнез я збирала перед УЗД.Я не машина, не технік, я лікар і школа університету вчила комплексно підходити до пацієнта, правильно збирати скарги, анамнез життя та захворювання. А крім того, зводити це все до купи, включати інтуїцію і робити висновки.

При УЗД головне знати, на що робити акцент і що шукати після такого збору анамнезу. Спочатку в очі кинулась гіпоехогенна  бляшка в загальній сонній артерії з переходом на лукавицю хоча інших ознак атеросклерозу артерій шиї не було. Одностороння біль в шиї наштовхнула на думку про виключення рідкого синдрому каротидінії (TIPIC-Transient Idiopathic Perivascular Inflammation of the Carotid Artery).Це досить рідкий синдром, про нього мало знають і самі лікарі. Він як раз характеризується запаленням тканин навколо сонних артерій, що супроводжується одностороннім болем в шиї .

Запідозрив з розмови з пацієнткою цей синдром ,більш уважно роздивилася структуру тканин навколо сонних артерій  в обл. біфуркаціїї. Було відмічена підвищення ехогенності, потовщення та розмитість контурів цих тканин, що можно зрівняти на скані з протилежною стороною.

УЗД судин шиї MEDICINE GROUP

УЗД судин шиї MEDICINE GROUP